16 września – Diecezjalny Zjazd Młodych

Przy Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej tchnęło duchem młodości! Młodzież z różnych zakątków diecezji toruńskiej zgromadziła się na jabłonowskim wzgórzu, aby razem celebrować swoja przyjaźń z Jezusem. Była taneczna integracja poprowadzona przez siostry pasterki, świadectwo s. Katarzyny o bł. Matce Marii i o łasce swego powołania. Młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. W myśl hasła tego spotkania: Wychyl się, każdy otrzymał symboliczne ramki na szyję, które mają przypominać o potrzebie wychodzenia z ram, które ograniczają nas w naszych kontaktach i kroczeniu za Bogiem i w służbie drugiemu. Młodzież mogła wysłuchać koncertu muzyki hip popowej w wykonaniu Kacpra Kukiera „Cukier” . Uwieńczeniem tego spotkania była Eucharystia w Sanktuarium.

PRACOWITE ODWIEDZINY W DDP

30 maja   uczniowie Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej w Jabłonowie Pomorskim po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pobytu. Tym razem wraz z opiekunem przygotowali  i poprowadzili zajęcia praktyczne. Okazało się, że w dziedzinie rękodzieła wiele można uczyć się od siebie wzajemnie i każda ze stron dzieliła się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Jako owoc tej współpracy powstały piękne lampiony i wspomnienia mile spędzonego czasu.

FOLKLOR W DDP

Maj kończymy w ludowych rytmach. 27 maja do Dziennego Domu Pobytu przyjechał grający muzykę tradycyjną Suwalszczyzny z repertuaru Franciszka Racisa oraz poznaną podczas muzycznych podróży po całej Polsce zespół „Kanka Franka”, który pięknie zaprezentował swój folklor i poprowadził dla naszych Pań i Panów warsztaty tańca tradycyjnego. Zespół występował w składzie: Małgorzata Makowska – harmonia pedałowa, Magdalena Balewicz – bęben obręczowy/baraban. Wszyscy nasi podopieczni, oddając się pląsom pod okiem artystek – instruktorek, świetnie się bawili.

UWAGA!

Z przykrością informujemy, że ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem, KOLĘDOWANIE Z WERWĄ zaplanowane na dzień 25 stycznia o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim nie odbędzie się.