Jubileusz 100-lecia istnienia placówki w Topolnie.

W dniu 15 września, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Bolesnej przeżywałyśmy dziękczynienie za 100 lat istnienia naszej wspólnoty zakonnej i jej dzieła apostolskiego w Topolnie.

W 1921 roku bł. Maria Karłowska podjęła trud otwarcia tej placówki dla dziewcząt i kobiet upadłych moralnie, które po leczeniu szpitalnym wykazywały chęć dalszego pozostawania pod opieką sióstr pasterek dla pogłębienia rehabilitacji moralnej i społecznej.

Czytaj dalej Jubileusz 100-lecia istnienia placówki w Topolnie.

Nowi Błogosławieni!

Długo oczekiwana beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej, Założycielki Zakładu dla Niewidomych w Laskach, która przesunięta została w czasie ze względu na pandemię, dokonała się 12 września podczas Mszy św. w Warszawie w świątyni pw. Opatrzności Bożej. Mszy św. przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W homilii powiedział m.in., że polscy Błogosławieni stanowią wzór wierności Ewangelii i służby potrzebującym.

Wspomnienie liturgiczne bł. Stefana Wyszyńskiego obchodzić będziemy 28 maja a bł. matki Elżbiety Czackiej 19 maja.

Dziękujemy Ci Boże za dar nowych Błogosławionych!

Witamy Świętą Rodzinę!

4 lipca w święto Opatrzności Bożej naszą wspólnotę zakonną w Jabłonowie-Zamku nawiedził obraz Świętej Rodziny. W oczekiwaniu na przybycie obrazu z Górska siostry uroczyście odśpiewały Nieszpory i rozważały radosne tajemnice różańca św. Przed wizerunkiem Świętej Rodziny została odprawiona Msza św. , w której opiece Św. Rodziny zostało polecone nasze zgromadzenie, Kościół św., polskie rodziny, by były silne wiarą, pełne miłości i pokoju.

Czytaj dalej Witamy Świętą Rodzinę!