APOSTOŁ POLSKI

O. Bernard Łubieński

Trwa proces beatyfikacyjny Czcigodnego Sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego, redemptorysty. Ojcowie wydają biuletyn „Apostoł Polski”, w którym możemy zapoznać się z biografią tego Sługi Bożego. Kliknij w obraz, aby przejść do wersji elektronicznej biuletynu. Zapraszamy do lektury i modlitwy w intencji jego beatyfikacji.

Miasto Przygód – Mandoria

25 czerwca – nareszcie wakacje!!! Nasze dzieci ze świetlicy przeżyły już pierwszą przygodę wakacyjną w… największym w Europie parku rozrywki pod dachem – „Mandorii” w Rzgowie. Czas spędzony w tym Mieście Przygód był wyjątkowy! Po przekroczeniu jego bram wszyscy przenieśli się w czasie do renesansu.

Czytaj dalej Miasto Przygód – Mandoria

Jubileusz Profesji

Łącząc się w dziękczynieniu za 60 lat życia konsekrowanego życzymy naszym Drogim Jubilatkom: s. Sydonii i S. Bonawenturze, dalszej opieki Bożej oraz pomocy Matki Najświętszej i naszej Bł. Matki Założycielki w osiągnięciu świętości, jakiej Błogosławiona pragnie dla swych pasterek. Niech Jezus Dobry Pasterz Wam błogosławi, Drogie Siostry, na kolejne lata życia zakonnego!

Czytaj dalej Jubileusz Profesji

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

Święto Patronalne naszego zgromadzenia


Bł. Matka Maria Karłowska pozostawiła Zgromadzeniu Westchnienia do Serca Pana Jezusa, w których prosimy:
Miłości Serca Jezusowego - ogarnij moje serce!
Dobroci Serca Jezusowego - rozlej się w moim sercu!
Miłosierdzie Serca Jezusowego - przebacz memu sercu!
Mądrości Serca Jezusowego - naucz moje serce!
Żarliwa gorliwości serca Jezusowego - łączę się z Tobą!
Płomienne modlitwy Serca Jezusowego - łączę się z Wami!
Wymowne milczenie Serca Jezusowego - łączę się z Tobą!
Boskie Serce Jezusa, moje schronienie, mój spokoju, zlituj się nade mną w godzinę mej śmierci!

Niech te akty strzeliste rozpalają nasze serca miłością do jedynej Miłości, która dziś przez tak wielu "nie jest kochana!"

Prezentacja książki

5 czerwca w Parafii pw. Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim odprawiona została Nowenna do Bł. Marii Karłowskiej z udziałem wiernych. Po jej zakończeniu ks. Krzysztof Kownacki zaprezentował swoją książkę pt. „Dzieje kultu Błogosławionej Marii Karłowskiej w latach 1997-2022”. Książka została napisana przy współpracy z m. Gaudiosą Dobrską, pod redakcją Pani Justyny Prajs. Wydanych zostało 40 egzemplarzy. Wszystkie rozeszły się bardzo szybko.

Czytaj dalej Prezentacja książki