90 lat w Jabłonowie-Zamku

W Sanktuarium Bł. Marii Karłowskiej siostry pasterki świętowały 90 lat obecności w Jabłonowie-Zamku. Uroczystość miała skromny, bardziej kameralny charakter. W przyszłym roku będziemy przeżywać jubileusz 130 lat istnienia zgromadzenia. Wtedy, jak Bóg da, będziemy chciały dzielić się tą radością ze znacznie większym gronem. Dziś Mszy św. przewodniczył ks. bp senior Andrzej Suski. Bogu niech będą dzięki łaski i krzyże, które były naszym udziałem w przeciągu tych 90 lat!

Zapraszamy do Galerii.

Czytaj dalej 90 lat w Jabłonowie-Zamku

PRACOWITE ODWIEDZINY W DDP

30 maja   uczniowie Liceum im. Komisji Edukacji Narodowej w Jabłonowie Pomorskim po raz kolejny odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pobytu. Tym razem wraz z opiekunem przygotowali  i poprowadzili zajęcia praktyczne. Okazało się, że w dziedzinie rękodzieła wiele można uczyć się od siebie wzajemnie i każda ze stron dzieliła się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Jako owoc tej współpracy powstały piękne lampiony i wspomnienia mile spędzonego czasu.

NOWY MODLITEWNIK

Dzisiaj Przełożona Generalna m. Gracjana Zborała wręczyła siostrom przełożonym nowy zakonny modlitewnik, który w swojej treści, z poszanowaniem tradycji zgromadzenia, zachowuje dotychczasowe modlitwy ale też jest wzbogacony o nowe.

Modlitewniki zostały poświęcone przez ks. Wojciecha, który je opracował.

Każda Siostra otrzyma egzemplarz w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Bogu niech będą dzięki!

Kwiaty dla naszej Bł. Matki.

Dziś mija 5. rocznica usadowienia pomnika bł. Marii Karłowskiej w Jabłonowie Pomorskim, którego jest Patronką. 6 czerwca będziemy wspominać Błogosławioną w Liturgii Kościoła. Kwiaty pod pomnikiem złożyła Przełożona Generalna m. Gracjana Zborała oraz Senator RP Ryszard Bober. Straż honorową trzymali uczniowie Zespołu Szkół naszego miasta.

NASZE PIELGRZYMOWANIE DO MATKI BOŻEJ WARDĘGOWSKIEJ!

29 maja – w święto Matki Kościoła, z Parafii pw. św. Wojciecha w Jabłonowie-Zamku pod opieką Ks. Proboszcza Sławomira Sobierajskiego wyruszyliśmy do Wardęgowa, aby uczcić naszą ukochaną Matkę i zanieść Jej nasze intencje. W pieszej pielgrzymce przemierzamy 17 km. Pierwszy odpoczynek w Góralach, gdzie na terenie Szkoły Podstawowej zostaliśmy serdecznie przyjęci przez Panią Dyrektor mgr Reginę Szczotek.

Drugi postój – w Parafii pw. św. Jakuba apostoła w Ostrowitem, na terenie której Ks. Proboszcz Paweł Dąbrowski udostępnił nam zakamarki swojej szopy z ciekawymi przedmiotami codziennego użytku, które należą już do przeszłości. Po godzinnym odpoczynku wyruszyliśmy prosto do Wardęgowa.

Msza św. odpustowa rozpoczęła się o godz. 17.00. Koncelebrze przewodniczył ks. Paweł Borowski, Proboszcz Parafii w Gostkowie.

Bł. Maria Karłowska w witrażu.

28 maja w Parafii pw. Chrystusa Króla w Lublinie miało miejsce poświęcenie 2 witraży: jeden z nich przedstawia Rodzinę Ulmów, która została zamordowana przez hitlerowców za ukrywanie Żydów a na drugim obok Prymasa Tysiąclecia stoi bł. Matka Maria Karłowska. Jest to miły akcent upamiętniający naszą Założycielkę, która na początku XX w. posłała do Lublina siostry w celu podjęcia pracy nad kobietami moralnie słabymi. Poświęcenia dokonał Abp Stanisław Budzik. Pomysłodawcą tych witraży jest ks. proboszcz Dariusz Jaworski.

KRYNICA – ZDRÓJ. SKUPIENIE KOBIET

CAŁA PIĘKNA.

SKROJONE NA MIARĘ.

Życie człowieka jest jak ubranie skrojone na miarę. Bóg Stwórca w swojej odwiecznej Opatrzności przewidział wszystko, co konieczne, abyśmy mogli osiągnąć zbawienie i cieszyć się w pełni Jego miłością. Jednak zechciał, abyśmy sami odkrywali tę prawdę, która niejednokrotnie ukrywa się pod pozorami niewygodnej i bolesnej rzeczywistości. Nad tą tajemnicą pochylaliśmy się razem z Maryją stojącą pod krzyżem, ufającą bezgranicznie Miłości Boga
z niezłomną wiarą w to, że wszystko ma sens i ostatecznie prowadzi do zwycięstwa.

Czytaj dalej KRYNICA – ZDRÓJ. SKUPIENIE KOBIET

BRODNICKIE LITERATKI

11 mają w Pałacu Anny Wazówny w Brodnicy miała miejsce Konferencja inaugurująca obchody ROKU PISAREK Anny Karwatowej oraz Wandy Brzeskiej w Powiecie Brodnickim. Wykład inauguracyjny wygłosił Pan Piotr Grążawski. Postać Wandy Brzeskiej i jej trylogię rybacką w bardzo ciekawy sposób przedstawiła Pani Dominika Żemojtel-Dettlaff.

Czytaj dalej BRODNICKIE LITERATKI

W DNIU MATKI

Dla Przewielebnej, Drogiej nam Mamy Zakonnej, Matki Generalnej Gracjany serdeczne słowa podziękowania za nieustanną troskę o Zgromadzenie i o każdą z nas, za świadczone wszystkim dobro, czerpane z serca Bł. Matki Marii Karłowskiej z życzeniami Bożego błogosławieństwa i darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Łaski Bożej,

wdzięczne duchowe córki, pasterki

Śluby moje oddam Panu!

20 maja nasza Droga Siostra Urszula złożyła Panu Bogu swoje śluby wieczyste.

Życzymy Siostrze wytrwania i Bożego błogosławieństwa. Wzrastaj w miłości Bożej pod opieką Maryi i naszej Założycielki, bł. Matki Marii Karłowskiej!