„Ile kosztuje człowiek?”

Zgromadzenie Sióstr Pasterek włączyło się w obchody XVI Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Handlu Ludźmi, który przypadał 18 października. Już 11 października było współorganizatorem Konferencji pod hasłem: „Ile kosztuje człowiek?”, która miała miejsce w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.

Prelegenci zaproszeni na Konferencję mówili miedzy innymi o tym, jakie są formy współczesnego niewolnictwa, jak pomaga się ofiarom handlu pod względem prawnym ale i praktycznym na przykładzie pracy Fundacji La Strada, Fundacji Haart Poland – na terenach Afryki czy Misji Małgorzata w Warszawie. Komendant z Wydziału Prewencji z Komendy Głównej Policji we Wrocławiu poruszył temat o zapobieganiu i zwalczaniu tego procederu. Problem handlu ludźmi został ukazany również w statystykach. Przerażające jest, że w skali światowej co roku ofiarami handlu jest 50 mln ludzi!

S. Krzysztofa Kujawska, pasterka, prowadząca tę Konferencję, na zakończenie podzieliła się refleksjami z zakresu procesu reintegracji ofiar handlu.

Serdeczne Bóg zapłać Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie, aby przekazać cenne informacje na temat bolesny i tragiczny, z którym trzeba się zmierzyć we współczesnym świecie.

18 października natomiast s. Krzysztofa gościła w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, gdzie Duszpasterstwu Akademickiemu „Nieśmiertelni” przybliżała temat przeciwdziałania handlu ludźmi.