„Cała Piękna” – 30.09. – 2.10. 2022 r.

Kolejna edycja z cyklu „Cała Piękna” odbyła się pod hasłem „Skrojone na miarę”. Dziewczęta miały okazję pochylić się nad Słowem Bożym z 3 rozdziału Księgi Koheleta i zastanowić się nad wykorzystaniem czasu i jego różnorodności w życiu. Był czas na spotkanie z Bogiem i z drugą osobą.

Czas na modlitwę, Eucharystię, spowiedź, Adorację Najświętszego Sakramentu, konferencję, czas na rozmowę z Matką Generalną Gracjaną Zborała,  na posiłek (także kisiel!), śpiew, muzykę, spacer, modlitwę różańcową,  film z komentarzem teologicznym  i na milczenie. Pośród tych doświadczeń odkrywaliśmy osoby, które mają wpływ na nasze życie, które są dla nas ważne, na których się wzorujemy i którym dajemy się w pewien sposób „skroić na miarę” – kształtować. Dziewczętom, które przyjechały z Torunia, z Bydgoszczy, z Łazisk i z Jarużyna towarzyszyli Ks. Wojciech, s. Małgorzata oraz s. Dorota. A przyjęły nas gościnnie: s. Ambroża , s. Ludwika, s. Kamila ,  s. Katarzyna i s. Urszula w Centrum Duchowości Bł. Matki Marii Karłowskiej.

Refleksje dziewcząt:

„ Byłam po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Atmosfera była wspaniała… Oderwałam się od szkoły i odpoczęłam.”

„Podobało mi się jak zwykle. Powrót tutaj jest zawsze owocnym czasem. Siostry wprowadzały cudowną atmosferę modlitwy i śmiechu. Cieszę się, że mogę tu wracać.”

„Świetne miejsce na odpoczynek i od stresowanie. Już się nie mogę doczekać kolejnych rekolekcji”.