Rekolekcje w kolejnej odsłonie: „Cała Piękna”

W dniach 16-18 września 2022 r. w Jabłonowie-Zamku grupa 25 kobiet uczestniczyła w kolejnej odsłonie rekolekcji „Cała Piękna”. Tym razem ks. Wojciech Niemczewski wraz z Siostrami Pasterkami zaproponowali nam „Smaki życia” jako temat przewodni. Centrum Duchowości Bł. Marii Karłowskiej – dom sióstr pasterek –  po raz kolejny stał się naszym domem, w którym każda z nas czuła się akceptowana, szanowana i doceniana, każda miała swoje miejsce. Z radością witałyśmy dobrze nam znane uczestniczki poprzednich rekolekcji, ale również panie, które przyjechały po raz pierwszy – także
z Białorusi.

Już od pierwszych chwil ks. Wojtek wprowadzał nas w tematykę rekolekcji, pokazując jak za pomocą zmysłów możemy dostrzec piękno stworzonego przez Boga świata i rozsmakować się w nim. Jego uważne obserwacje udzieliły się i  nam: w ogrodzie Sióstr znalazłyśmy wspaniałe warzywa i owoce, a wśród nich rosnące na gruszy (!) winogrona; dostrzegłyśmy niezwykły zachód słońca, poranną rosę na trawie, a przede wszystkim ogromną podwójną tęczę, która utrzymywała się na niebie przez ponad godzinę upiększając nasze zajęcia z sensoplastyki. Warsztaty poprowadziła dla nas s. Małgorzata Kusińska. Bawiłyśmy się na nich jak kilkumiesięczne dzieci i wcale nie chciałyśmy przestać 😊

Siostra Ewa – jak zwykle – ubogaciła naszą wspólnotę swoim pięknym śpiewem i grą na gitarze. Dzięki niej nasza liturgia była doskonale przygotowana, chociaż Pan Bóg pokazał nam, że do Niego należy w niej, ostatni głos. Śpiew i taniec towarzyszyły nam również poza liturgią Mszy Świętej i nabożeństwami. Miałyśmy okazję wysłuchać „I Will Follow Him” z „Sister Act” w wykonaniu wspaniałego trio w składzie: s. Ewa, s. Dorota i s. Gosia czy zatańczyć przy dźwiękach gitary.

Nad wszystkim – jak dobra mama – czuwała s. Dorota, która znalazła czas dla każdej z nas, zadbała o każdy szczegół tego spotkania i zna nas po imieniu – jak przystało na dobrą pasterkę. W tej trosce pomogły jej też Siostry, które zadbały o nasze ciała, posługując w kuchni i przygotowując wspaniałe miejsca noclegowe.

Jednym z największych przeżyć – tradycyjnie już – była dla nas nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, w której Dobremu Pasterzowi powierzyłyśmy w ciszy nasze radości i troski a także pielgrzymka do relikwii bł. Matki Marii i spotkanie z Matką Generalną Gracjaną Zborała. Tylko Pan Jezus wie, jakie będą owoce rekolekcji, za którymi zaczęłyśmy tęsknić jak tylko zamknęły się za nami drzwi samochodów odwożących nas do domów.

Czekamy na następną odsłonę!

Krystyna Kulewicz- Łopata