Spotkanie opłatkowe w DDP

W Dziennym Domu Pobytu w Jabłonowie-Zamku wszyscy tworzymy jedną wielką rodzinę. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości i serdecznych życzeń. W takiej właśnie atmosferze odbyło się 13 grudnia spotkanie opłatkowe w DDP. Wspólnie z nami radość tego dnia dzielili zaproszeni goście: Senator RP Pan Ryszard Bober, Starosta brodnicki Pan Piotr Boiński, Pan Prezes Paweł Wiśniewski oraz kapłani: Ks. Proboszcza Sławomir Sobierajski i Ks. Wojciech Niemczewski. 

Wszystkich zebranych powitała Matka Generalna Gracjana Zborała a następnie nasi goście obejrzeli krótką prezentację o początkach i działalności DDP. Była też możliwość podziękowania Panu Staroście za doposażenie ośrodka przez powiat w ramach programu Senior +.

I przyszedł wreszcie moment wypowiedzenia życzeń oraz na symboliczne tylko, z powodu pandemii, przełamanie opłatkiem z uczestnikami DDP. Radość spotkania wszyscy dzielili przy wigilijnym stole. Nie mogło zabraknąć wspólnego kolędowania przy akompaniamencie akordeonu.

Była też niezapowiedziana wizyta i niespodzianka. Odwiedziła nas Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonowie Pomorskim, mgr inż. Barbara Bober wraz z delegacją uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy przekazali podopiecznym przygotowane upominki i złożyli deklarację współpracy i pomocy.

Nasi Goście zostali obdarowani świątecznymi stroikami, które zostały wykonane przez podopiecznych w ramach warsztatów poprowadzonych przez florystę – Pana Marcina.

Cieszymy się wspólnie spędzonym czasem. Mamy nadzieję, że wlałyśmy promyk radości i poczucia wspólnoty w sercach naszych Drogich Pań i Panów.

Niech Tajemnica Bożego Narodzenia opromieni nasze serca pokojem, nadzieją i miłością.