ŚWIĘTUJEMY WSPOMNIENIE LITURGICZNE BŁ. MARII KARŁOWSKIEJ!

W dniu dzisiejszym w Zgromadzeniu i w Jabłonowie Pomorskim uroczyście wspominamy w liturgii bł. Marię Karłowską. We mszy św. dziękowałyśmy Panu Bogu za dar Jej życia, poświęcenia w apostolstwie, świętości potwierdzonej przez beatyfikację, za trwanie Zgromadzenia i Patronat dla naszego Miasta oraz za wszystkie łaski uproszone przez przyczynę Bł. Matki Marii, pasterki. Prosiłyśmy również z ufnością o dar kanonizacji Matki Założycielki oraz o dalsze łaski w polecanych Jej intencjach.  

Tę piękną uroczystość poprzedziło w Sanktuarium całonocne czuwanie modlitewne sióstr i podopiecznych przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast czciciele Błogosławionej Matki Marii włączyli się do modlitwy nowennowej, którą o godz. 15.00 wspólnie rozpoczęliśmy koronką do Bożego Miłosierdzia, aby później przejść do podziękowań i próśb zanoszonych do Boga za pośrednictwem naszej Błogosławionej oraz śpiewem Litanii uczciliśmy Najświętsze Serce Pana Jezusa, które nasza Matka, pasterka bardzo miłowała i czciła i zaszczepiła tę miłość całemu Zgromadzeniu.

Przedłużeniem naszego świętowania była wspólna Agapa pod altaną, przy pięknej pogodzie, smacznej  pizzy i  gofrach oraz radosnych pląsach. Dołączył do nas również Pan Starosta brodnicki Piotr Boiński, który obecny był na Nowennie w Sanktuarium.

Bł. Marię, pasterkę uczcił także Senator Rzeczpospolitej Polskiej Ryszard Bober, który razem z Przełożoną Generalną m. Gracjaną Zborała w dniu 1 czerwca złożył kwiaty przy Jej pomniku w Jabłonowie Pomorskim.

We wszystkim niech będzie Bóg uwielbiony!