Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Niedziela 11  kwietnia – Święto Miłosierdzia Bożego

DZIEŃ WIELKICH ŁASK!

Pan Jezus związał z nim wielkie obietnice. Powiedział św. s. Faustynie:

„W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

Z tym świętem związana jest również szczególna łaska obiecana przez Pana Jezusa wszystkim, którzy tego dnia zwrócą się do Niego z ufnością:

„ Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”.

Wielki Czwartek

Wszystkim Kapłanom, których Pan Jezus wybrał na szafarzy Swego Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi, składamy najserdeczniejsze życzenia słowami Prymasa Tysiąclecia:

” Synowie wolności Bożej!

Pozostańcie w ramionach Tej, co karmiła świata Zbawienie… Jak wyżywiła Chrystusa, Wiecznego Kapłana, tak niech wyżywi wasze kapłańskie dusze, serca i myśli, aby owoc żywota kapłańskiego był obfity i trwały, aby był chwałą Trójcy Świętej i radością Ludu Bożego”

Ruszyliśmy z DDP!

19 marca – ruszyliśmy! Na dzień dzisiejszy, Dzienny Dom Pobytu działa niestacjonarnie. Pandemia i związane z nią obostrzenia uniemożliwiły nam przyjęcia Podopiecznych w murach DDP. W tej sytuacji nasi pracownicy docierają do nich! Codziennie – od poniedziałku do piątku – uczestnicy DDP otrzymują posiłki, które dowozimy do ich domów. Z Podopiecznymi utrzymywany jest kontakt telefoniczny. Pomoc i wsparcie, np. psychologiczne, w miarę możliwości, jest  świadczone na odległość. Nasze opiekunki oferują również swoją pomoc w robieniu niezbędnych zakupów. Przygotowywane są także drobne zadania do wykonania w domu przez naszych Podopiecznych.

Choć teraz nie możemy się spotkać tak, jak wszyscy tego byśmy pragnęli, chcemy Ci powiedzieć:

DOBRZE, ŻE JESTEŚ!

CZEKAMY NA CIEBIE!

Ufamy, że już wkrótce będzie to możliwe.