XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów

Uroczyste otwarcie XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” miało miejsce 9 i 10 października w Rzymie z udziałem Ojca Świętego. Na etapie diecezjalnym Synod rozpoczął się w niedzielę 17 października. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do czynnego w nim udziału.

Kliknij w logo Synodu – więcej informacji na stronie KEP.

KRYNICA-ZDRÓJ, WRZEŚNIOWE SKUPIENIE DLA KOBIET

Po raz drugi panie z różnych stron Polski mogły w dniach od 24-26 września spotkać się w „Zenicie” w Krynicy- Zdroju, aby zrozumieć i zachwycić się pięknem liturgii, odetchnąć modlitwą i spotkać się ze sobą. Dziękujemy Wiktorii i Jakubowi za lekcję tańca, która dała nam tyle radości! Pan Bóg pobłogosławił nas piękną pogodą dlatego nasza grupa rekolekcyjna mogła korzystać z uroków Krynicy w czasie popołudniowych spacerów.

Czytaj dalej KRYNICA-ZDRÓJ, WRZEŚNIOWE SKUPIENIE DLA KOBIET

Jubileusz 100-lecia istnienia placówki w Topolnie.

W dniu 15 września, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Bolesnej przeżywałyśmy dziękczynienie za 100 lat istnienia naszej wspólnoty zakonnej i jej dzieła apostolskiego w Topolnie.

W 1921 roku bł. Maria Karłowska podjęła trud otwarcia tej placówki dla dziewcząt i kobiet upadłych moralnie, które po leczeniu szpitalnym wykazywały chęć dalszego pozostawania pod opieką sióstr pasterek dla pogłębienia rehabilitacji moralnej i społecznej.

Czytaj dalej Jubileusz 100-lecia istnienia placówki w Topolnie.

Nowi Błogosławieni!

Długo oczekiwana beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej, Założycielki Zakładu dla Niewidomych w Laskach, która przesunięta została w czasie ze względu na pandemię, dokonała się 12 września podczas Mszy św. w Warszawie w świątyni pw. Opatrzności Bożej. Mszy św. przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W homilii powiedział m.in., że polscy Błogosławieni stanowią wzór wierności Ewangelii i służby potrzebującym.

Wspomnienie liturgiczne bł. Stefana Wyszyńskiego obchodzić będziemy 28 maja a bł. matki Elżbiety Czackiej 19 maja.

Dziękujemy Ci Boże za dar nowych Błogosławionych!

Witamy Świętą Rodzinę!

4 lipca w święto Opatrzności Bożej naszą wspólnotę zakonną w Jabłonowie-Zamku nawiedził obraz Świętej Rodziny. W oczekiwaniu na przybycie obrazu z Górska siostry uroczyście odśpiewały Nieszpory i rozważały radosne tajemnice różańca św. Przed wizerunkiem Świętej Rodziny została odprawiona Msza św. , w której opiece Św. Rodziny zostało polecone nasze zgromadzenie, Kościół św., polskie rodziny, by były silne wiarą, pełne miłości i pokoju.

Czytaj dalej Witamy Świętą Rodzinę!

ŚWIĘTUJEMY WSPOMNIENIE LITURGICZNE BŁ. MARII KARŁOWSKIEJ!

W dniu dzisiejszym w Zgromadzeniu i w Jabłonowie Pomorskim uroczyście wspominamy w liturgii bł. Marię Karłowską. We mszy św. dziękowałyśmy Panu Bogu za dar Jej życia, poświęcenia w apostolstwie, świętości potwierdzonej przez beatyfikację, za trwanie Zgromadzenia i Patronat dla naszego Miasta oraz za wszystkie łaski uproszone przez przyczynę Bł. Matki Marii, pasterki. Prosiłyśmy również z ufnością o dar kanonizacji Matki Założycielki oraz o dalsze łaski w polecanych Jej intencjach.  

Czytaj dalej ŚWIĘTUJEMY WSPOMNIENIE LITURGICZNE BŁ. MARII KARŁOWSKIEJ!