ZALESIE GÓRNE – wprowadzenie relikwii – 19.03.2023 r.

Bł. Maria Karłowska w znaku relikwii zawitała w Parafii pw. św. Huberta w Zalesiu Górnym na zaproszenie Ks. Proboszcza Krzysztofa Grzejszczyka. Na każdej Mszy św. wierni mogli zapoznać się z życiem i apostolstwem Błogosławionej , które w zarysie przedstawiła s. Flawia, wikaria generalna. Parafianie zostali wprowadzeni w temat poprzez krótki pokaz slajdów przygotowany przez gospodarzy miejsca.

Czytaj dalej ZALESIE GÓRNE – wprowadzenie relikwii – 19.03.2023 r.

W pierwszych dniach marca przeżywałyśmy kolejne spotkanie z cyklu „Cała piękna”. 23 panie razem z Najświętszą Panną Maryją przyglądały się swojemu życiu pod kątem Bożego planu, który jest dla każdej z nas przygotowany – jest skrojony na miarę naszych możliwości i pragnień. Często bywa, że nasze życie wydaje się być pogmatwane, zawiłe i trudne. Ale zapominamy, że ono jest jak kawałek materiału, na którym znajduje się pięknie wyhaftowany obraz.

Czytaj dalej

WIELKI POST Z ORDYNARIATEM POLOWYM

Drogę Krzyżowej (w wersji tekstowej oraz audio), można także znaleźć na stronie internetowej:

https://ordynariat.wp.mil.pl/pl/articles/wiadomosci-luty-2023/rozwazania-drogi-krzyzowej-podnies-sie-przygotowane-przez-stacje7-i-ordynariat-polowy-zapowiedz/

Rekolekcje są natomiast dostępne pod następującym adresem:

https://ordynariat.wp.mil.pl/pl/articles/wiadomosci-luty-2023/rekolekcje-wielkopostne-czas-walki-i-rozwazania-drogi-krzyzowej-przygotowane-przez-stacje7-i-ordynariat-polowy-zapowiedz/

„SKROJONE NA MIARĘ”

W dniach od 10 do 12 lutego br., w Centrum Duchowości Bł. Marii Karłowskiej
w Jabłonowie Pomorskim, odbyło się kolejne spotkanie rekolekcyjne dla kobiet z cyklu „Cała Piękna”. 19 kobiet wraz z siostrami zgłębiały temat kolejnej odsłony zatytułowany: „Skrojone na miarę”.

Czytaj dalej „SKROJONE NA MIARĘ”

CAŁA PIĘKNA – „WSZYSTKO GRA”

W dniach od 3 do 5 lutego w Jabłonowie trwały rekolekcje dla dziewcząt, pod hasłem: CAŁA PIĘKNA „Wszystko gra”. Spotkanie, w którym uczestniczyło 25 dziewcząt przebiegało w klimacie modlitewno- muzycznym.

Czytaj dalej

Bł. Maria Karłowska i Bł. Ks. Wincentym Frelichowski – Patroni Roku w Diecezji Toruńskiej

Bł. Maria Karłowska i bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski- patronami roku duszpasterskiego w Diecezji Toruńskiej

Obecny rok duszpasterski przeżywamy w Kościele w Polsce pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W diecezji toruńskiej patronami i orędownikami wszystkich wydarzeń duszpasterskich uczyniliśmy naszych błogosławionych: bł. Marię Karłowską oraz bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Przyglądając się ich życiu chcemy zobaczyć, jak nasi błogosławieni odkrywali dar wiary, swoje powołanie i miejsce w Kościele, jak wyznawali wiarę, a jednocześnie prosić o ich wstawiennictwo i obecność w naszych tegorocznych planach oraz czekających nas wydarzeniach.

Zachęcam do poznawania życiorysów naszych błogosławionych oraz odwiedzania miejsc, z którymi byli związani, a także miejsc, którym patronują.(źródło: fb Dk Waldemar Rozynkowski)