Wspólne świętowanie

Dzieci ze Świetlicy bł. Marii Karłowskiej i ich mamy świętują Dzień Matki i Dzień Dziecka. Dzieci pod opieką s. Katarzyny przygotowały krótki program artystyczny dla swoich mam i obdarowały je zrobionymi przez siebie małymi prezentami. Nie zabrakło oczywiście świetnej wspólnej zabawy, konkursów, budowania wieży z klocków i słodkości na stole! A ochłodą na dzisiejszy upalny i parny dzień były waniliowe lody!

Zorganizowanie tego świętowania było możliwe dzięki środkom finansowym z Urzędu Miasta i Gminy w Jabłonowie Pom.

Czytaj dalej Wspólne świętowanie

Niech Pan Wam błogosławi i strzeże…!

60 i 65 lat życia zakonnego s. przełożonej Anieli i s. Zenony. Piękny jubileusz!

Uwielbiaj duszo moja Pana!

Wroga separacja szkodzi dobru człowieka
Stanowisko Rady KEP ds. Społecznych
wobec relacji Kościół – Państwo

Kościół i Państwo to społeczności potrzebne do pełnego rozwoju każdego człowieka. Zadaniem Państwa jest tworzenie odpowiednich warunków doczesnego bytowania osoby ludzkiej. Z kolei zadaniem Kościoła jest troska o wymiar duchowy, a przede wszystkim o zbawienie człowieka. Kościół i Państwo zatem, niezależne i autonomiczne – każde w swojej dziedzinie, są zobowiązane do współpracy dla dobra wspólnego – stwierdzili członkowie Rady Episkopatu Polski ds. Społecznych podczas posiedzenia, które odbyło się 21 maja br. w Warszawie i któremu przewodniczył ks. biskup Marian Florczyk.

Czytaj dalej

Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej zaprasza na uroczystości związane z 130. rocznicą istnienia zgromadzenia.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca przy Diecezjalnym Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej w Jabłonowie-Zamku 19.

Program uroczystości:

11.00

Msza św. dziękczynna przy Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej pod przewodnictwem księży biskupów

Grochówka pod chmurką

13.45  

Słowo o św. Janie Pawle II i bł. Marii Karłowskiej – Dk. Prof. Waldemara Rozynkowskiego

14.00

Koncert Filharmonii Pomorskiej dedykowany św. Janowi Pawłowi II –  w parku na Wzgórzu bł. Marii Karłowskiej

ROK 2025 – ROKIEM ŚWIĘTYM!

https://www.iubilaeum2025.va/pl/giubileo-2025/logo.html

Papież Franciszek oficjalnie ogłosił Jubileusz 2025 roku. Będzie on „Rokiem Świętym, charakteryzującym się nadzieją, która nie gaśnie, nadzieją w Bogu” – stwierdził Ojciec Święty w bulli „Spes non confundit” (Nadzieja zawieść nie może)

BULLA „Spes non confundit” https://www.ekai.pl/dokumenty/spes-non-confundit-bulla-oglaszajaca-jubileusz-zwyczajny-roku-2025-9-maja-2024/

Hymn Jubileuszu 2025 https://www.iubilaeum2025.va/pl/giubileo-2025/inno-giubileo-2025.html

MODLITWA JUBILEUSZOWA  
  
 Ojcze, który jesteś w niebie,
 niech wiara, którą nam dałeś
 w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, naszym Bracie,
 i płomień miłości
 rozlany w naszych sercach przez Ducha Świętego,
 obudzą w nas błogosławioną nadzieję
 na przyjście Twojego Królestwa.
 
 Niech Twoja łaska przemienia nas
 w pracowitych siewców ewangelicznych ziaren,
 które będą zaczynem ludzkości i kosmosu,
 w ufnym oczekiwaniu
 nowego nieba i nowej ziemi,
 gdy moce Zła zostaną pokonane,
 a Twoja chwała objawi się na wieki.
 
 Niech łaska Jubileuszu
 ożywi w nas, Pielgrzymach nadziei,
 pragnienie dóbr niebieskich
 i rozleje po całej ziemi
 radość i pokój
 naszego Odkupiciela.
 Tobie Boże, błogosławiony po wsze czasy,
 niech będzie cześć i chwała na wieki.
 Amen 
   
                 firma-francesco.png                 

Nasze Jubilatki!

1 i 3 maja świętowałyśmy jubileusze naszych Drogich Sióstr.

We wspomnienie św. Józefa Robotnika swój złoty jubileusz w Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej przeżywało 6 sióstr: s. Magdalena, s. Rajmunda, s. Regina, s. Imelda, s. Savia i s. Bogumiła. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji toruńskiej ks. bp Wiesław Śmigiel.

Czytaj dalej Nasze Jubilatki!

Maryjo Niepokalana, bądź moją Mistrzynią…

Dziś kandydatka Magdalena została przyjęta do Postulatu. Formacja na tym etapie będzie przebiegać we wspólnocie sióstr w Żołędowie.

Przełożona Generalna m. Gracjana skierowała do Postulantki słowa zachęty, aby podjęła pierwszy etap szkoły życia zakonnego z odwagą i zaufaniem Dobremu Pasterzowi oraz Jego Matce Maryi. Życzyła współpracy z łaską Bożą, wierności i wielkodusznej odpowiedzi na każde wymaganie formacji, aby ten czas przyniósł w duszy takie owoce, o jakich mówiła nasza Błogosławiona Matka w liście skierowanym do postulantek.

Czytaj dalej Maryjo Niepokalana, bądź moją Mistrzynią…

Skupienie kobiet

„Odpowiedzialność za siebie na 100 %, za innych na pewno mniej.” „Cudowny czas oderwania od codzienności.” „Niesamowita bliskość Pana Jezusa w Eucharystii i w czasie adoracji.”  Tak podsumowały swój udział w weekendowym spotkaniu niektóre z uczestniczek. W dniach 26-28 kwietnia 2024 odbyło się spotkanie dla kobiet w domu Sióstr Pasterek w Świętej Katarzynie. Tematem spotkania była odpowiedzialność. Uczestniczki wysłuchały kilku konferencji, miały możliwość wymiany zdań  w pracy warsztatowej. Był czas na sakrament pokuty i Eucharystię, a każdy dzień kończyła adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  Uczestniczkom, które przyjechały z różnych stron Polski towarzyszył O. Tomasz Chmielewski – Paulin i s. Krzysztofa Kujawska – Pasterka.  

DOBRY PASTERZ

IV Niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza, święto patronalne naszego zgromadzenia.Boże, który jesteś źródłem naszego powołania, który w Twoim Synu, Dobrym Pasterzu dałeś nam najdoskonalszy wzór, jak oddać życie swoje, by „owce” miały je w obfitości – użycz nam daru wytrwałości, abyśmy z Twoją pomocą wiernie wypełniały śluby i abyśmy sercem cichym i pokornym służyły Tobie i ludziom, i Tak dostąpiły kiedyś błogosławionej nadziei tych, którzy wiernie trwają przy Tobie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.