„Najtrudniej jest pokonać samotność”

Kolejne spotkanie dla kobiet w Bagnie odbyło się 20.11.2023. Temat brzmiał: „Najtrudniej jest pokonać samotność” Uczestniczki spotkania tym razem bardzo praktycznie zgłębiały temat. Spotkanie miało charakter taneczny, bo kobieta najpiękniej wygląda właśnie w tańcu. Spotkanie prowadziła s. Krzysztofa Kujawska – pasterka

Jak on to robi?!

Czasami lubimy się przenieść w świat iluzji i doświadczyć rzeczy niemożliwych! Do takiego świata w listopadowe popołudnie przeniósł nas wszystkich iluzjonista „Tristo” Pan Janusz Popiel. W jego sprytnych rękach wszystko było magiczne! Rzeczy pojawiały się to znikały, wiązały i rozwiązywały, pojawiły się też piękne białe gołębie! A wszystko zabarwione było szczyptą dobrego humoru. Nasze Panie i Panowie przez chwile mogli pełnić rolę osobistych asystentów profesjonalnego iluzjonisty!

Czytaj dalej Jak on to robi?!

Cała Piękna – Jabłonowo – „Wszystko gra”

Skupienie dla kobiet prowadzone przez ks. Wojciecha Niemczewskiego z cyklu „Cała piękna” pod hasłem „Wszystko gra” tym razem odbyło się w dwóch terminach: 20 – 22 października i 17 – 19 listopada 2023. Panie nie zawiodły i na obydwóch seriach frekwencja dopisała. Przybyło też sporo nowych uczestniczek, które bardzo szybko się zaaklimatyzowały wśród „weteranek” i całym sercem pokochały to miejsce i ten klimat współtworząc serdeczną atmosferę.

Czytaj dalej Cała Piękna – Jabłonowo – „Wszystko gra”

W Aberdeen

14 października s. Krzysztofa przeprowadziła spotkanie w polskiej szkole w Aberdeen, w Szkocji na temat: Bunt nastolatka. Porażka czy wyzwanie.

Była konferencja dla rodziców, spotkanie z młodzieżą oraz spotkanie z nauczycielami.

Poniżej przytaczamy tekst umieszczony na facebooku szkoły w Aberdeen .

(https://www.facebook.com/100063470531607/posts/828253789300298/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v)

Polska Szkoła im. Stanisława Kostki w Aberdeen.

Nastolatek. Wokół tego słowa narosło wiele negatywnych określeń.

Częstą konotacją są: bunt, agresja, trudności wychowawcze, nieposkromienie.

Czy taki obraz młodego człowieka jest słuszny?

Czytaj dalej W Aberdeen

Skupienie kobiet w Krynicy – Zdrój

6 – 8 października 2023 

Po raz kolejny w naszej krynickiej wspólnocie odbyło się Skupienie dla kobiet prowadzone przez ks. Wojciecha Niemczewskiego z cyklu „Cała piękna” – tym razem towarzyszyło nam hasło „Wszystko gra”. Trzeba przyznać, że w te jesienne ale dość jeszcze ciepłe dni frekwencja uczestniczek dopisała, albowiem przybyło 27 pań, które przyjechały z Łodzi, Krakowa, Przemyśla, Radomia i innych miejscowości.

Czytaj dalej Skupienie kobiet w Krynicy – Zdrój

Spotkanie z naszą Niebieską Matką

Spotkania dla kobiet w Bagnie to także wspólne pielgrzymowanie. W niedzielę 8 października 2023 uczestniczki spotkań razem z s. Krzysztofą i s. Kajetaną udały się na Jasną Górę, do tronu Królowej Polski. Był to czas wspólnej modlitwy, audiencji u Najlepszej Matki a także dzielenia się radością. Po dniu pełnym wrażeń wszystkie uczestniczki wracały silniejsze i radośniejsze do swoich rodzin. Oczywiście z planami na kolejne spotkania i pielgrzymki. 

Czytaj dalej Spotkanie z naszą Niebieską Matką

16 września – Diecezjalny Zjazd Młodych

Przy Sanktuarium bł. Marii Karłowskiej tchnęło duchem młodości! Młodzież z różnych zakątków diecezji toruńskiej zgromadziła się na jabłonowskim wzgórzu, aby razem celebrować swoja przyjaźń z Jezusem. Była taneczna integracja poprowadzona przez siostry pasterki, świadectwo s. Katarzyny o bł. Matce Marii i o łasce swego powołania. Młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. W myśl hasła tego spotkania: Wychyl się, każdy otrzymał symboliczne ramki na szyję, które mają przypominać o potrzebie wychodzenia z ram, które ograniczają nas w naszych kontaktach i kroczeniu za Bogiem i w służbie drugiemu. Młodzież mogła wysłuchać koncertu muzyki hip popowej w wykonaniu Kacpra Kukiera „Cukier” . Uwieńczeniem tego spotkania była Eucharystia w Sanktuarium.

WPROWADZENIE RELIKWII W BOLESZYNIE

15 września do Sanktuarium Matki Bożej Boleszyńskiej zostały wprowadzone relikwie bł. Matki Marii Karłowskiej, naszej Założycielki. Mszy św. przewodniczył ks. bp Wiesław Śmigiel w otoczeniu licznie zebranych kapłanów oraz wiernych. Uroczystość odbyła się przy ołtarzu polowym. Relikwie gospodarzowi miejsca przekazała m. Gracjana Zborała razem z towarzyszącymi jej siostrami. Po zakończonej Mszy św. wszyscy procesjonalnie przeszli do świątyni, gdzie zostały odnowione śluby boleszyńskie. Matka Założycielka zawitała do tej parafii na zaproszenie ks. proboszcza Piotra Nowaka.